GEOMA

Ūkininko sodybos formavimas

Nors nemažai savivaldybių yra pasitvirtinusios bendruosius planus, kurių pagrindu galima keisti žemės paskirtį, tačiau praktika parodė, jog specialaus ir detalaus planų rengimas yra labai brangus ir dažnai tik besikooperuojantiems sklypų masyvams tinkantis sprendimas. Statyba žemės ūkio paskirties žemėje, nekeičiant jos paskirties yra galima, jei statoma ūkininko sodyba ant ne mažesnio kaip 0,5 ha žemės sklypo.

Todėl mes siūlome Jums rinktis paprastesnį ir greitesnį būdą, kuris yra ne ką prastesnis sprendimas. Tai - ūkininko sodybos formavimas. Ūkininko sodybos statyba galima tik tada, kuomet yra užsakomas kaimo plėtros žemėtvarkos projektas. Vykdant kaimo plėtrą atliekamas ūkininko sodybos projektavimas, ūkininko sodybos formavimas ir ūkininko sodybos vietos parinkimas. Suderinus projektą su reikalingomis institucijomis, jau galimas ūkininko sodybos įkūrimas ir, gavus statybos leidimą, ūkininko sodybos statymas.

Ūkininko sodybos formavimo projektui (kaimo plėtros žemėtvarkos projektui) atlikti reikia pateikti šiuos dokumentus:

Žemės sklypo registro pažymėjimą.
Žemės sklypo planą (preliminarių arba geodezinių matavimų).
Ūkininko ūkio įregistravimo pažymėjimą. Geriausia, kad ūkininko ūkis būtų registruotas būtent tame sklype, kuriame Jūs norite suformuoti sodybą.
Savivaldybės, kurioje yra Jūsų sklypas, teritorijų planavimo skyriaus išduotas planavimo sąlygas ir planavimo sąlygų sąvadą kaimo plėtros žemėtvarkos projektui rengti.
Jeigu Jūsų sklypas yra draustinyje papildomai pateikiate Aplinkos apsaugos ministerijos Jūsų apskrities regiono aplinkos apsaugos departamento planavimo sąlygas.
Topografinę sklypo nuotrauką (toponuotrauką) atliktą ne seniau nei prieš 1 metus. Jei jos neturite, mes ją atliekame prieš formuodami ūkininko sodybą.

 

 

Sodybos formavimas

 

E-mail: agne@geoma.lt